Friday, May 31, 2013
Mida teha nõgesega?
Täna käisin juuksuris, et natuke juuksejuuri värvida. Kasutan juuksehoolduses juba mõnda aega ainult orgaanilisi hooldusvahendeid. Iga kord juuksuris käies on paha tunne, sest minu juuksed ja peanahk satuvad stressiolukord kõigi nende hooldusvahendite ja värvide tõttu, millega juukseid töödeldakse. Otsustasin juba juuksuri olles, et kompenseerin selle kuriteo enda juuste ja peanaha vastu, sellega, et lähen korjan koju tulles nõgeseid talviseks juuksehoolduseks. Mitmetes juuksehooldustoodetes on üheks komponendiks nõges. Lugesin ühest ravimtaimede raamatust, kuidas üks naine nõukaajal koos sõbrannaga juukseid blondeeris ja keemilisi lokke tegi. Mõlemal sõbrannal hakkasid juukseid välja lange pärast sellist katsumust. Üks sõbrannadest kaotas kõik juukseid, kuid teine hakkas juukseid loputama nõgeseleotisega ning juukseid jäid pähe.
Nõgeses on hea foolhappe allikas, seega hea lapseootel naistel. Nõges sisaldab kaltsiumi, rauda, K-vitamiini, valku ja mineraale. Siin ka link ühele huvitavale ja põjalikule artiklile nõgese tervendavate omaduste kohta: http://paikesetoit.blogspot.com/2012/06/mustiline-ja-maagiline-noges.html
Riputasin kolm vihta nõgeseid talveks kuivama enda tuppa. Praegu on mõnus värske nõgeselõhn toas. Need vihad on mõeldud juuksehoolduseks, kuid edaspidi on mul plaanis proovida nõgest ka söögitegemisel kasutada.
Friday, May 17, 2013
Mustika-maasika-kookose toorjuustukook
Tegin endale sünnipäevaks ühe korraliku toorjuustukoogi, sest mulle ei meeldi poetortide E-ainete ja suhkru kogus. Minu toorjuustukook on mõnusa maheda maitsega. Kookossuhkur ei ole väga magus ja tal on omapärane maitse ning lõhn.
Põhi:
45g või rohkem kookosrasva
150 g küpsiseid(võiksid olla mahe)
3 spl orgaanilisi kookoshelbeid
2 muna
kanepiõli
Purusta kausis küpsised. Lisa hulka rasvained ja vahustatud munad.
Aseta segu koogipõhja, surudes lusikaga ühtlaseks. Küpseta ahjus 180 kraadi juures umbes 8-10 minutit.
Samal ajal valmista ette koogi täidis.
Täidis:
400g ehk 2 pakki 12% toorjuustu
2 dl kookospiima
3 muna
1, 5 dl kookossuhkrut või niipalju, kui tundub paras
umbes 100-150 g maasikaid
Sega ained omavahel ühtlaseks seguks ja kalla eelküpsenud koogipõhjale ja küpseta 160-kraadises ahjus ca 1,5 tundi. Pane küpsemise ajaks ahju põhjale anum veega, et küpsemisajaks piisaval määral niiskust tagada. Kook on küps, kui seda kergelt raputada ja see keskelt veel paari cm raadiuses võdiseb. Lülita ahi välja, jäta ahjuuks irvakile, pane näiteks pajakinnas ahjuukse vahele, ning jäta kook tunniks ajaks ahju järelküpsema. Seejärel võta kook ahjust, jahuta toatemperatuurini ja seejärel enne söömist külmikus 3 tundi kuni üleöö).
Kate:
1 pakk vanilli kohupiima
mustikaid
Kinoasalat ja looduse ilu..
Olen ikka õnnelik inimene, sest minu sünnipäev on nii ilusal ajal nagu seda on mai, kus looduses on niipalju ilu.
Olin juba ammu plaaninud oma sünnipäevaks teha kinoast salatit ja siin ongi siis minu versioon kinoa salatist..
Koostis:
500 g kinoasegu
kanepiõli
feta juustu
1 paprika
1 avokaado
1 kurk
soola
pipard
Tuesday, May 7, 2013
Naadi-kodujuustu salat kanepiõliga
Pärast väsitavat tööpäeva tuli inspiratsioonilaine peale ning nii ongi siin midagi ülilihtsat ja megatervislikku.
Koostis:
kanepiõli
kodujuust
sool, pipar
naat
Lisa kõiki komponente niipalju kui hing ihkab ja naudi rõõmu mitte süümepiinadega!
Sunday, May 5, 2013
Kinoa küpsetis
Täna siis otsustasin ka mina ära proovida, et mis imeloom see kinoa on, millest niipalju räägitakse. Infot kinoa kasulikkusest leidub küllaldaselt. Siin lühidalt Via Naturale kodulehe põhjal: Kinoa on heaks vahelduseks meie toidulaual ning pakub gluteenivaba dieedi korral alternatiivi teraviljadele. Kinoad peetakse kergesti seeditavaks toiduks, seega sobib hästi ka väikelastele.
Esile tasuks tuua asjaolu, et kinoal on kõrge valgu- ja
lüsiinisisaldus. Enamiku teraviljadega võrreldes on kinoa tunduvalt
valgurikkam. Ta sisaldab kõiki 8 aminohapet, mis on taimemaailmas väga
haruldane. Need aminohapped on väärtuslikumad ja paremini tasakaalustatud
eelkõige tänu suurele lüsiini-, metioniini,- ja tsüsteiinisisaldusele.
Kinoa on suurepärane magneesiumi-, raua- ja kaltsiumiallikas
(magneesium ja kaltsium suhtes 3:1). Samuti sisaldab vaske, tsinki ja fosforit
ning parajas koguses B2 ja E-vitamiini.
Kinoa glükeemiline koormus on madal, mis tähendab, et kinoast
tehtud toidud annavad täiskõhutunde pikaks ajaks. Tegemist on aluselise
toiduainega, mitõttu see aitab hoida organismi terviseks vajalikku aluse-happe
tasakaalu.
Tänase retsepti jaoks sain inspiratsiooni http://www.fitsugar.com/Cinnamon-Quinoa-Bake-21799042.
Koostis:
320 g keedtud kinoat
4 muna
kaneeli
2 eesti õuna
2 -3 tl kookosõli
kookossuhkrut
Sega kõik segi ja küpseta 200 kraadi juures umbes 25 min.
Kogusest saab üks korralik pannitäis. Sobib väga hästi ka hommikusöögiks hommikupudru asemel ja miks mitte võtta tööle kaasa vahepalaks.
Labels:
gluteenivaba,
tervislikud küpsetised,
Tööle kaasa
Saturday, May 4, 2013
Mustsõstrakook
Koostis:
põhi:
2 dl täistera mitmeviljajahu
100 g taluvõid
2 spl kookossuhkrut
2 munakollast
täidis:
umbes 450 g mustsõstraid
1 spl tärklist
2 spl kookossuhkrut
kate:
2 munakollast
kookoshelbeid
steviat
Küpseta kõigepealt põhja ahjus 200 kraadi juures 8 min. Lisa marjakate ja küpseta veel 10 min. Viimaks lisa vahstatud munavalge, alanda temperatuuri 165 kraadini ja küpseta veel 15 min.
Kanepi-naadikarask
Kevad on juba täies hoos ning seetõttu vaatasin aias ringi, et mida rohelist ja värsket juba leidub. Naat on piisavalt suur, et söögitegemisel kasutada. Potensiaali nägin ka nõgesel, millest ilmselt mõne järgmise postituse tarvis midagi leiutan. Miks ma otsustasin naati kasutada? Kas tõesti sellel umbrohul võib mõni kasulik omadus olla? perenaine.ee järgi on naadil rohkem kui üks kasulik omadus:Naat on eriti rikas E ja C vitamiini ning eeterlike õlide poolest. Lisaks aitab taim meie seedimisprotsessi tasakaalustada ja omastada paremini nii valke kui süsivesikuid. Noored lehed toiduna või teena tarbituna soodustavad liigse vee eemaldamist organismist ja parandavad samal ajal seedeelundite tegevust. Salatina tarvitamisel tasub kogustega mitte liialdada, sest naadi toime võib olla üsnagi tugev. Ettevaatlikumad peavad olema eelkõige sapipõie- ja kõhunäärmepõletikuga inimesed.Teine huvitav komponent, mida karaskis kasutasin oli kanepiõli. See on nii mõnusa maitsega, et eile lihtsalt panin kaeraleivakse peale, lõikasin ka natuke avokaadot peale ja oligi söök valmis. Kanepiõli kohta on palju kasulikku lugemist netist. Lühidalt: Kanepiseemnetest saadav õli on ideaalne omega 6 ja 3 allikas, kus on esindatud inimorganismile asendamatute, polüküllastumata rasvhapete omega 6 ja omega 3 vahekord 3:1-le.Kanepiseemneõlis on kuni 84% polüküllastamata rasvhappeid (sealhulgas kuni 57% omega 6, kuni 21% omega 3, kuni 4% gammalinoleenhapet ja 2% stearidoonhapet), näiteks oliivõlis vaid ca 11% (sealhulgas 10-11% omega-6 ja alla 1 % omega-3 rasvhappeid).
Koostis:
1 pakk lahjat kohupiima
2,5 dl keefiri
3 muna
3,5 dl odrajahu
2 spl kanepiõli
soola
korralik kogus hakitud naati
Küpseta 180 kraadi juures umbes 1h,
Subscribe to:
Posts (Atom)