Sunday, May 5, 2013

Kinoa küpsetis


Täna siis otsustasin ka mina ära proovida, et mis imeloom see kinoa on,  millest niipalju räägitakse. Infot kinoa kasulikkusest leidub küllaldaselt. Siin lühidalt Via Naturale kodulehe põhjal:  Kinoa on heaks vahelduseks meie toidulaual ning pakub gluteenivaba dieedi korral alternatiivi teraviljadele. Kinoad peetakse kergesti seeditavaks toiduks, seega sobib hästi ka väikelastele.
Esile tasuks tuua asjaolu, et kinoal on kõrge valgu- ja lüsiinisisaldus. Enamiku teraviljadega võrreldes on kinoa tunduvalt valgurikkam. Ta sisaldab kõiki 8 aminohapet, mis on taimemaailmas väga haruldane. Need aminohapped on väärtuslikumad ja paremini tasakaalustatud eelkõige tänu suurele lüsiini-, metioniini,- ja tsüsteiinisisaldusele.
Kinoa on suurepärane magneesiumi-, raua- ja kaltsiumiallikas (magneesium ja kaltsium suhtes 3:1). Samuti sisaldab vaske, tsinki ja fosforit ning parajas koguses B2 ja E-vitamiini.
Kinoa glükeemiline koormus on madal, mis tähendab, et kinoast tehtud toidud annavad täiskõhutunde pikaks ajaks. Tegemist on aluselise toiduainega, mitõttu see aitab hoida organismi terviseks vajalikku aluse-happe tasakaalu.
Tänase retsepti jaoks sain inspiratsiooni http://www.fitsugar.com/Cinnamon-Quinoa-Bake-21799042

Koostis:
320 g keedtud kinoat
4 muna
kaneeli
2 eesti õuna
2 -3 tl kookosõli
kookossuhkrut

Sega kõik segi ja küpseta 200 kraadi juures umbes 25 min. 

Kogusest saab üks korralik pannitäis. Sobib väga hästi ka hommikusöögiks hommikupudru asemel ja miks mitte võtta tööle kaasa vahepalaks. 

No comments:

Post a Comment